امروز شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲

صفحه اصلی | محصولات کلاف و ورق اسید شویی

ورق اسید شویی چیست؟

همانطور که می‌دانیم قیمت انواع ورق از جمله ورق اسیدشویی به عوامل مختلفی از جمله کشور و برند تولیدکننده، نحوه تولید و ابعاد آن بستگی دارد. ورق اسیدشویی از جمله ورق‌های آلیاژی پرکاربرد است که از ورق نورد گرم یا ورق سیاه تولید می‌شود. استفاده از این محصول در مواردی که ظاهر و کیفیت سطح مورد توجه باشد، مرسوم است. سطح ورق سیاهی که توسط نورد گرم به ضخامت دلخواه رسیده، دارای چربی‌ها و آلودگی‌هایی است. این چربی‌ها و آلودگی‌ها، به کمک نوعی اسید که اغلب اسید کلریدریک است، از ورق زدوده می‌شود. به این فرآیند اسیدشویی یا فلاکسینگ و به ورق حاصل از این فرآیند ورق اسیدشویی گفته می‌شود. به کمک این فرآیند زغال‌های سطحی و مقداری از ناخالصی‌های سطح آن حذف و در نتیجه سطح ظاهری ورق براق می‌شود. این محصول به روش‌های مختلف و در ابعاد و ضخامت‌های گوناگون تولید می‌شود.

 

کاربرد ورق‌های اسیدشویی:

ورق اسیدشویی ورقی است که از سطحی درخشان، تمیز و عاری از اکسیدها و آلودگی‌ها برخوردار است. چنین سطحی قبل از انجام هر عملیاتی روی ورق‌ها مورد نیاز است. به همین دلیل ورق اسیدشویی ماده اولیه مورد نیاز برای بسیاری از انواع ورق‌های فلزی است. برای مثال در کارخانه‌های تولید ورق گالوانیزه از این محصول استفاده می‌شود. همچنین در همه کارخانه‌هایی که فرآیند تکمیلی پس از تولید مانند رنگ‌کاری نیاز است، از ورق اسیدشویی استفاده می‌شود. در زیر کاربردهای دیگر ورق اسیدشویی عنوان شده است.

  • صنایع لوله‌سازی مانند صنابع تولید لوله‌های انتقال آب، نفت و گاز
  • صنایع اتوموبیل‌سازی: در ساخت قطعاتی از خودرو از جمله رینگ و شاسی از ورق‌های سخت و ضدسایش اسیدشویی استفاده می‌شود که می‌بایست دارای کیفیت SAPH370-SAPH310 تا SAPH440باشند. کیفیت QSTE380 نیز ضدسایش و سخت بوده و مناسب این کاربرد است. همچنین در تولید چرخ خودرو از این محصول استفاده می‌شود.
  • تولید مخازن تحت فشار و مخازن مایعات و گازها
  • صنایع ساختمان‌سازی برای تولید لوله و پروفیل
  • تولید محصولات گالوانیزه
  • شکل‌دهی سرد و کشش عمیق سیلندر گاز
تماس با ما

آدرس: شهرک صنعتی شمس آباد- بلوار بهارستان- بلوار آزادی- نبش خیابان نرگس هفت- شرکت پارس فولاد مبین

کدپستی:                           1834179634              

تلفن:                           75-22144570-021

فکس:                                   56229105

ایمیل:          officeparsfoulad@gmail.com

                 officeparsfoolad@yahoo.com

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به پارس فولاد مبین محفوظ می باشد.
طراحی سایت : ایران طراح