امروز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

صفحه اصلی | محصولات کلاف و ورق قلع اندود

ورق قلع اندود چیست؟

قلع یک فلز نقره‌ا‎ی سفید و بسیار سبک بوده که به راحتی ذوب ‌می‌شود. به طور کلی قلع به ندرت به عنوان یک فلز خالص استفاده می شود. در عوض، آن را با فلزات دیگر ترکیب می کنند تا آلیاژ هایی را که خواص قلع دارند را ایجاد کنند. این خواص شامل سطح سمی کم و مقاومت بالا در برابر خوردگی است. قلع نیز هر دو خصوصیت چکش خواری(قابلیت فشار دادن و شکل پذیری بدون شکستن) و انعطاف پذیری(قادر به کشیدن بدون پاره شدن) را دارد.از ویژگی‌های ورق قلع اندود (Tinplate) می توان به استحکام و قابلیت شکل پذیری و خاصیت غیر خورندگی قلع اشاره کرد. این ورق دارای ویژگی دیگر مانند لحیم کاری آسان است. در صنعت بسته بندی  برای قوطی و بطری و حفظ مواد غذایی استریلیزه برای مدت طولانی و  تجهیزات پخت و قطعات رادیو و سایر تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ورق قلع اندود به دلیل مقاومت دربرابر خوردگی، کش پذیری ، جوش پذیری و همچنین درخشندگی فلزی ارزشمند است.

 

کاربرد ورق قلع اندود:

 امروزه تقاضای  ورق فولادی قلع اندود در بازار خودرو، لوازم خانگی و ساختمان در حال افزایش است. لازم است بدانید که افراد بسیاری می‌توانند از مزایای منحصر به فرد این محصولات، به ویژه ترکیبی از قدرت و وزن سبک آنها، بهره مند شوند. یکی دیگر از خواصی که قلع به ورق می دهد، این است که از ورق دربرابر رنگ پس دادن و زنگ زدگی و خوردگی حفاظت می کند. بسیاری از ظروف پخت و پز تجاری از فولاد قلع اندود ساخته شده است. دلیل این امر دوام و کیفیت پخت بسیار عالی مواد غذایی با این فلز است. لازم به ذکر است که کاربردهای این ورق به ساخت ظروف مواد غذایی محدود نمی شود. به تازگی، ورق قلع اندود برای ساخت قطعات الکتریکی و بسیاری از محصولات دیگر استفاده شده است.

این ورق ها 100٪ قابل بازیافت بوده و مزایای قابل توجهی در مقایسه با مواد آلومینیومی و مواد خام دیگردارد. ورق‌های قلع اندود به واسطه ظاهر زیبایشان شناخته شده و  با استفاده از لاک و جوهر به راحتی قابل رنگ و چاپ هستند.

تماس با ما

آدرس: شهرک صنعتی شمس آباد- بلوار بهارستان- بلوار آزادی- نبش خیابان نرگس هفت- شرکت پارس فولاد مبین

کدپستی:                           1834179634              

تلفن:                           75-22144570-021

فکس:                                   56229105

ایمیل:          officeparsfoulad@gmail.com

                 officeparsfoolad@yahoo.com

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به پارس فولاد مبین محفوظ می باشد.
طراحی سایت : ایران طراح